Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością cieszą się samochody na akumulator. Tego typu pojazdy dostarczają maluchom wielu pozytywnych emocji i sprawdzają się przez długi czas. Co warto wiedzieć na temat takich aut i na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy! 

Jaki samochód na akumulator wybrać? 

Propozycji samochodów na akumulator jest naprawdę wiele, wybierać możemy między modelami o różnych parametrach i w szerokim przedziale cenowym. Pamiętajmy jednak, że taki pojazd przede wszystkim powinien być dostosowany do potrzeb malucha, jego wieku, wzrostu i wagi ‒ inny samochód sprawdzi się w przypadku dwu, cztero- czy sześciolatka.  
 • Samochód na akumulator dla dwulatka ‒ takie pojazdy mają bardzo dobrze wyprofilowane siedzenia, a ich prędkość jest dość niska, dzięki temu maluch może zapanować nad autem.
 • Samochód dla czterolatka ‒ taki pojazd oczywiście musi być większy niż auto dla dwulatka, pamiętajmy, że samochód nie może być za mały, wtedy maluchowi będzie za ciasno i po prostu niewygodnie.
 • Samochód dla sześciolatka ‒ takie pojazdy zazwyczaj wyposażone są w 2 duże silniki elektryczne o sporej mocy i rozpędzają się do większej prędkości ‒  nawet do 10 km/h.
 • Samochód dla jednego i dwójki dzieci ‒ zdarzają się przypadki, gdy szukamy samochodu dla dwójki dzieci, na przykład dla rodzeństwa. W takiej sytuacji warto ograniczyć poszukiwania do większych, dwuosobowych modeli. Dobrze tutaj podkreślić, że samochody dwuosobowe, ze względu na większe obciążenie, są wolniejsze. Auto dla jednego dziecka może uzyskać prędkość równą 10 km/h, w przypadku dwuosobowych aut jest to około 6 km/h. 

Samochody na akumulator - najważniejsze parametry

Na jakie konkretnie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu elektrycznego? Podpowiadamy!

 • Rodzaj akumulatora ‒ niezwykle ważnym parametrem jest typ akumulatora, do najpopularniejszych modeli należą pojazdy z akumulatorami 6 V ‒ czas działania wynosi tutaj od 50 do 90 minut, oraz 12v ‒ taki akumulator to gwarancja zabawy przez około 30 do 50 minut. Dostępne są również modele z dwoma akumulatorami 6 V czy z dwoma akumulatorami 12 V.
 • Koła ‒ duże znaczenia mają koła, powinny być dość szerokie i wykonane z porządnych materiałów ‒ dzięki temu zagwarantują doskonałą stabilność, zapewnią wyższy komfort jazdy i będą odporne na wszelkiego typu uszkodzenia. Zazwyczaj do wyboru mamy koła plastikowe lub z pompowanej gumy.
 • Zdalne sterowanie ‒  do niektórych samochodów elektrycznych dołączony jest pilot dla rodzica, dzięki temu w razie potrzeby, na przykład, gdy dziecko nieoczekiwanie zmieni tor jazdy, rodzic może bardzo szybko interweniować.
 • Biegi ‒ dostępne są modele z dwoma biegami ‒ przód-tył i jednym ‒ przód.   
 • Funkcje dodatkowe ‒ w zależności od ceny samochód może być wyposażony w różnego typu funkcje dodatkowe, na przykład sygnały dźwiękowe i świetlne, bagażnik, radio, lusterka boczne i wiele innych.
 • Wyprofilowane siedzenia ‒ dobrze też sprawdzić, czy siedzenia są odpowiednio wyprofilowane, wtedy zyskamy pewność, że naszemu maluchowi będzie wygodnie.
 • Design — choć design nie jest najważniejszy, to również ma znaczenie, wybierać możemy między kabrioletami, samochodami w oldschoolowym stylu, jeepami, autami stylizowanymi na radiowozy, BMW, Mercedesem, Audi  i wieloma innymi. 

Kilka propozycji 

Wszystkim poszukującym idealnego samochodu elektrycznego przedstawiamy kilka modeli: 
 • S618 różowy ‒ sportowy, nowoczesny samochód, duże koła EVA, wejście MP3, certyfikat CE, akumulator 12V, 2 biegi - przód tył, dwuosobowy.
 • Mercedes C63 biały ‒ jednoosobowy samochód w sportowej stylistyce, wyposażony w mocny silnik i akumulator 2x12V i moduł muzyczny.
PodsumowanieSamochód na akumulator z pewnością dostarczy maluchowi mnóstwo radości i będzie doskonałą zabawką przez długi czas. Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem konkretnego modelu dokładnie przeanalizować potrzeby naszego dziecka i wybrać model dostosowany do wzrostu i wieku dziecka. 

Powodzenia!