Pierwsze lata życia to czas, w którym maluch rozwija wyobraźnię, kreatywność i różnego typu umiejętności. Warto ułatwić dziecku poznawanie świata i zadbać o to, by uczyło się przez zabawę, w spokojnej, przyjemnej atmosferze. Dużym wsparciem mogą okazać się tutaj zabawki edukacyjne.

Zabawki rozwojowe

Dobrze dobrane zabawki edukacyjne stymulują mózg i ułatwiają nabywanie nowych umiejętności. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na zabawkę ułatwiającą naukę kolorów, kształtów, cyferek lub literek. Dostępne są gadżety, dzięki którym maluch rozwinie zdolności manualne, kreatywność, umiejętność koncentracji czy dostrzegania różnic i podobieństw między różnymi elementami.
Do wyboru mamy kolorowe, wykonane z bezpiecznych materiałów zabawki dostosowane do maluchów w różnym wieku, zarówno dla dwu-, jak i dla pięcio czy sześciolatków.

Czym są tablice sensoryczne?

Ostatnimi czasy dużym powodzeniem cieszą się tablice sensoryczne. Cóż to takiego? Już wyjaśniamy! Tablice sensoryczne, zwane też panelami manipulacyjnymi to tablice z całą gamą przedmiotów, które maluch zna z życia codziennego, akcesoriów, które zaciekawią malucha, lecz są poza jego zasięgiem. Wymienić tutaj możemy takie przedmioty, jak:
  • przełącznik światła
  • klamka
  • pilot od telewizora
  • klamra od paska
  • rzep pasmanteryjny
  • pokrętło od starego odbiornika radiowego
  • metalowy dzwoneczek
  • stary telefon komórkowe
  • kolorowe sznurowadła
  • klawiatura od komputera
Panele manipulacyjne angażują wszystkie zmysły, rozbudzają ciekawość świata i sprawdzają się w przypadku maluchów w różnym wieku. Dzięki tablicy sensorycznej dziecko ma nieograniczoną możliwość przyciskania klawiszy, pstrykania włącznikiem od światła, odklejania i przyklejania rzepów czy naciskania klamki ‒ z takim gadżetem w pokoju z pewnością nie będzie się nudzić.

Dobra zabawa z kasą fiskalną

Kolejną cieszącą się dużym powodzeniem wśród maluchów zabawką edukacyjną jest kasa fiskalna. Zabawa w sklep to znakomity sposób na naukę cyferek, prostych działań matematycznych, nazw produktów czy kolorów. Warto też dodać, że dziecko podczas zabawy w sklep ćwiczy umiejętność komunikacji i oswaja się w sytuacjami społecznymi.

Na rynku dostępne są różne modele kas fiskalnych, niektóre z nich wyposażone są w wiele ciekawych funkcji, na przykład: skaner wydający sygnały dźwiękowe i świetlne, czytnik kart kredytowych, drukarkę paragonów czy szufladę na pieniądze.

Podsumowanie

Edukacyjna zabawka to idealny sposób, by zachęcić malucha do nauki i rozwijania różnego rodzaju umiejętności. Wybór zabawek rozwojowych jest naprawdę duży, zakupić możemy kasę fiskalną, tablice sensoryczne, puzzle, gry, klocki, labirynty i wiele, wiele innych.