Chyba każdy maluch uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Aby uatrakcyjnić zabawę na dworze, niezbędne są wszelkiego typu zabawki ogrodowe. Które z nich cieszą się szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych? Poniżej krótki ranking. Zachęcamy do lektury!  

TOP 5 zabawek ogrodowych 

Gdy tylko pogoda na to pozwala, maluchy od razu chcą wychodzić na dwór - nic w tym dziwnego, w końcu nic nie daje tyle radości, jak piaskowe wypieki, tworzenie bazy czy zawody z rówieśnikami. Dzieci mają też swoje ulubione zabawki ogrodowe, oto najpopularniejsze z nich. 

Domek ogrodowy ‒ wybór takich domków jest naprawdę duży - wymienić tutaj możemy modele wykonane z drewna i z plastiku, stylizowane na wiejską chatkę czy na prawdziwy pałac. Dostępne są mini-domki z otwieranymi drzwiczkami i oknami, z zabawkową kuchnią, z wygrywającym wesołą melodyjkę dzwonkiem przy drzwiach i całą masą gadżetów. Takie domki wykonane są z odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych materiałów. Gdy już pogoda nie pozwala na zabawę w ogrodzie, domek możemy wstawić z pokoju malucha. 

Piaskownica ‒ pieczenie piaskowych babek i tworzenie różnego typu typu budowli z piasku to jedna z ulubionych zabaw każdego dziecka. Nie dziwi więc fakt, że piaskownica jest niezbędna w każdym ogrodzie, w którym przebywają dzieci. Wybierać możemy między wieloma propozycjami. Dostępne są plastikowe piaskownice w wielu kształtach i wielkościach,  w tym piaskownice ze specjalną pokrywką, piaskownice z baldachimem, który ochroni malucha przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, piaskownice w komplecie z mini basenem, piaskownice drewniane, a także specjalne piaskownice w kształcie stolika, przy których maluch może bawić się na stojąco. 

Taczka z zestawem akcesoriów
‒ plastikowa, kolorowa taczka w zestawie z
  łopatką, wiaderkiem, konewką, sitkiem i różnego typu foremkami to kolejna zabawka, która sprawi, że dziecko będzie w swoim żywiole. 

Trampolina ‒ podskoki na trampolinie to sposób na doskonałą zabawę, ale także na udoskonalenie kondycji fizycznej czy zrzucenie zbędnych kilogramów. Trampoliny dostępne są w wielu wielkościach i w szerokim przedziale cenowym.

Zestaw bramek ‒ to kolejna ogrodowa zabawka, która nie tylko dostarczy maluchowi wiele radości, ale też sprawi, że dziecko popracuje nad kondycją fizyczną. Dzięki bramce maluch może z rodzicami lub ze swoimi rówieśnikami grać w  piłkę nożną, w  hokeja, w rzuty do celu i wiele innych ciekawych gier.

Jakie jeszcze zabawki ogrodowe warto kupić?

Wśród innych tańszych i droższych zabawek ogrodowych wymienić możemy:

  • dmuchany plac zabaw
  • huśtawki bocianie gniazdo, huśtawki równoważnie, huśtawki z oparciem
  • zjeżdżalnie
  • namioty
  • plastikowe i drewniane place zabaw
  • i wiele innych 

Podsumowanie

Zabawa na świeżym powietrzu daje maluchom mnóstwo zabawy. Aby uatrakcyjnić dziecku czas spędzony na zewnątrz, warto zadbać o kolorowe, wykonane z przyjaznych materiałów zabawki i gadżety. Wśród najpopularniejszych wymienić możemy domki, piaskownice, taczki z różnymi akcesoriami, rozkładane bramki czy trampoliny.