Maluchy poniżej 36 miesiąca życia potrzebują zabawek, które pobudzą ich kreatywność i wyobraźnię, będą stymulować wzrok i słuch. To oczywiście nie koniec! Takie zabawki muszą też być w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Jak więc znaleźć idealną propozycję? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Bączki

Bączek to prawdziwy klasyk wśród zabawek dziecięcych. Taka zręcznościowa, kolorowa zabawka potrafi zainteresować każdego malucha. Dostępne są bączki o różnej wielkości, wykonane z różnych materiałów, na przykład z plastiku bądź drewna, w szerokiej gamie kolorystycznej i z różnymi motywami. Ważne jednak, aby przed zakupem sprawdzić czy do danego modelu dołączony jest certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Maty

Kolorowa, miękka mata to kolejny gadżet, który powinien znajdować się w pokoju każdego malucha. Znajdziemy maty dostosowane do dzieci, które potrafią już pełzać, takich, które uczą się siadać, jak również do dzieci raczkujących. 

Kolorowe motywy, ciekawe wzory, różne tkaniny sprawią, że maluch nauczy się rozróżniać kolory i faktury. Dostępne są maty ze specjalnym stelażem, na którym umieszczone są różnego typu akcesoria, na przykład pluszaki, zabawki wydające dźwięki i sygnały świetlne.

Mata będzie doskonałym miejscem odpoczynku, jak również wszelkiego typu zabaw, pomoże dziecku w rozwijaniu umiejętności motorycznych, rozwinie jego wyobraźnię i wiele innych umiejętności.

Grzechotki i gryzaki

Ciekawe kształty, moc kolorów, interesujące dźwięki ‒ grzechotki to kolejny klasyk wśród zabawek dla maluchów. Wybierać możemy między grzechotkami w wielu kształtach i kolorach, wykonanymi z plastiku, drewna, materiałów tekstylnych i wieloma innymi.

Każdemu maluchowi przyda się również dobrze dobrany gryzak. Gryzak przede wszystkim powinien być wykonany z bezpiecznych, atestowanych materiałów ‒ tak, aby dziecko bez obaw mogło trzymać zabawkę w buzi, gryźć ją i bawić się  bez obaw, że coś połknie. Sprawdź nasze grzechotki w ofercie tutaj

Zabawki muzyczne

Cymbałki, organki, bębenek, gitara, skrzypce to zabawki, maty grające które od najmłodszych lat  ukształtują u malucha wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu. Sprawią, że dziecko nauczy się rozpoznawać dźwięki i z pewnością dostarczą mu wiele radości. Sprawdź nasze zabawki muzyczne tutaj

Zabawki manualne

Zabawki stymulujące ruch i zdolności manualne to kolejna z propozycji. Za pomocą takich zabawek dziecko będzie mogło doskonalić pracę rąk i dłoni, popracuje też nad koordynacją wzrokowo-ruchową. Wśród takich zabawek doskonale sprawdzą się klocki, kukiełki  czy tablice sensoryczne. Sprawdź zabawki manualne tutaj

Podsumowanie

Nauka przez zabawę to doskonały sposób, by pomóc maluchowi poznawać otaczającą go rzeczywistość i wesprzeć go w rozwijaniu wszelkiego typu umiejętności. Dobrze dobrane, bezpieczne w użytkowaniu zabawki z pewnością będą dużą pomocą. Wśród godnych polecenia propozycji wymienić możemy klasyczne bączki, zabawki muzyczne, zabawki manualne, maty edukacyjne i oczywiście grzechotki oraz gryzaki.